İnsan Sevmez İnsanlığa dair bir düşünce...

Çocuğunuz Sigara İçiyorsa!

Bugün 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma günü ve bu güne özel bir yazı ile karşınızdayım. Bir çoğumuzun hayatında mutlaka sigara içen birileri vardır belki de siz içiyorsunuzdur. Sigaranın zararları konusunda sizleri TÜİK... Devamı..

Misofonya Algı Bozukluğu Nedir?

İnsan psikolojisini etkileyen bazen somut bazende soyut etkenler olabilmektedir. Psikolojiyi olumsuz etkileyen etkenlerden bir tanesi de rahatsız edici seslerdir. Aşırı yüksek sesler çoğu insanı rahatsız etmektedir. Fakat bazı insanlar hafif seslerdende rahatsız... Devamı..

Şiddet Uygulama İsteği ve Şiddetin Nedenleri

Günlük yaşantımızda herhangi bir anda karşımıza çıkabilen yada aynı evi paylaştığımız ailemizin içinde gördüğümüz, ufacık sorunları büyütebilen, hiç kavga edilmeyecek konularda dahi kavga edebileceğimiz yapıdaki insanlardan bahsedeceğim. Hemen hemen çoğunuz bu türdeki... Devamı..

Uyuşturucu Madde Kullanım Yaşı

Son dönemlerde alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığının artış göstermesi endişe vermektedir. Haberlerde, sosyal medyada hatta sokakta gördüğümüz uyuşturucu madde bağımlısı gençlerin durumu, uyuşturucu madde bağımlılığının her geçen yıl arttığının sinyalini veriyor. Sentetik... Devamı..

Çocukların Cinsel İstismara Uğradığını Nasıl Anlarız?

Son zamanlar medyada sürekli karşılaştığımız çocuk istismarları haberleri çok korkunç boyutlara ulaştı. Cinsel istismara uğrayan çocukların yaşadıklarını sosyal medyanın desteği ile ortaya çıkaran pekçok haber ile hergün sarsılıyoruz. Bu insan olamayan canlı... Devamı..