İnsan Sevmez İnsanlığa dair bir düşünce...

Sorgulamayan Canlı Türü İnsan

Sorgulamak nedir? Sorgulamak soru sormaktır, düşünmektir, her şeyi olduğu gibi kabul etmemektir, merak etmektir, risk almaktır, sürü değil birey olmaktır, düz değil aykırı olmaktır. En önemlisi kontrolsüz hayat demektir. Sorgulamayan insan hayatının... Devamı..

Ölmek İsteyen Yayalar

İlk okuldaki trafik derslerinden tanıdığımız bir sözü hatırlatmak istiyorum; “Trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım”. Bu söz daha ilk okulda bizlere, trafikte hayatımızın kararmaması için kurallara uymamız gerektiğini tembihler. Son yıllarda trafik kazalarındaki... Devamı..

Endişe Nedir?

Karşıdan karşıya geçerken bir arabanın üzerinize doğru geldiğini gördüğünüzde kalbiniz hızlı çarpmaya başlar,bakışlarınızı arabayla aranızdaki mesafeye ve yolun güvenli tarafına geçmek için daha ne kadar yürümeniz gerektiğine odaklar,adımlarınızı hızlandırırsınız.Korkuya kapıldınız ve bu... Devamı..

Erkek Çocuklar da Cinsel İstismara Uğruyor

Cinsel istismar haberlerinin her geçen gün arttığının farkında olmalısınız. Gerek sosyal medyada gerek haberlerde birçok istismar olayına şahit oluyoruz. Uzmanların yaptıkları araştırmalarda cinsel istismar oranları ülkemizde son 10 yılda %125 artış gösterdiği... Devamı..

Sevgiye Sahip Olabilir miyiz?

Sevgiye sahip olunabilir mi? Eğer bu olabilseydi sevginin maddesel bir biçim alması ve saklabilmesi gerekirdi.Ama gerçek şudur ki sevgi böyle bir “şey” değildir.Sevgi bir soyutlamadır. Belki garip bir varlık, belki de kimsenin... Devamı..