İnsan Sevmez İnsanlığa dair bir düşünce...

Hocalı Katliamı Nedir?

İnsanlık dramı olarak bilinen Hocalı katliamı Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Hocalı kasabasında yaşanan ve Azeri sivillerin Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürülmesi olayıdır. Karabağ Savaşı öncesinde bölgedeki... Devamı..

Kast Sistemi Nedir?

Hindistan tarihi denildiğinde aklımıza ilk gelen kast sistemidir. Hindistan’ın ve Afrika’nın bazı bölgelerinde günümüzde halen uygulanmaya devam etmektedir. İnsanların sınıflandırılarak hayatlarını devam ettirdikleri bu sistemi tanıyalım. “Kast” kelimesi Portekizce ve İspanyolcada casta... Devamı..

Kutuplaşmak

Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre kutuplaşma “Bir toplulukta düşünce, görüş, sosyal ve siyasal konum ve tavır olarak iki karşıt grupta yoğunlaşmak.” şeklinde tanımlanıyor. Peki topluluk sizce bir kutuplaşma mıdır? Kelime anlamını kenara... Devamı..

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçiler Günü, her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve BM (Birleşmiş Milletler) tarafından 16 Aralık 1977 tarihinde kabul edilmiş uluslararası bir gündür. 8 Mart 1857 8 Mart... Devamı..

Alışveriş Çılgınlığı

Biz insanlar doğduktan sonra ebeveynlerimiz tarafından büyütülürüz daha sonra hayata karşı yaşam savaşı veririz. Yaşam savaşı dedim çünkü yaşayabilmemiz için dünyamızda gerekli temel ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Yiyecek, giyim, barınma ve günümüzde bu ihtiyaçlara... Devamı..