İnsan Sevmez İnsanlığa dair bir düşünce...

Çocuk Gelinlerin Sebebi Pedofililer İnsan mı?

Çocuk gelinler ve çocuk istismarları son zamanlarda teknolojinin gelişmeyisle birlikte, haber alma organlarının çeşitlenmesi ve kolaylaşması nedeniyle daha fazla gündeme gelmektedir. İnsanların bilinçlenmeye başlaması ile, bu konulara daha fazla duyarlı davranmaya başladıklarını görüyoruz. Tabiki bilinçlenen insanların yanı sıra değişmeyen hastalıklı zihniyete sahip insanlarında varlığı dünya üzerinde devam etmektedir.

Çocuk Gelinlerin Sebebi Pedofililer İnsan mı?

Bu hastalıklı zihine sahip canlılara insan dediğimiz için insansevmez olarak bu insanları sevmeli miyiz sorusunu soruyorum. Dünya Sağlık Örgütü’nün son güncellediği yaş dilimlerinde 18 yaşının altındakileri “ERGEN” olarak tanımlamştır.

Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı Ocak-2018 raporunda dikkat çekici iki madde bulunmaktadır.

Her yıl, 15-19 yaşlarındaki yaklaşık 21 milyon kız ve 15 yaşın altında yaşları 2 milyon kız gelişmekte olan bölgelerde gebe kalmaktadır.

15-19 yaşlarındaki yaklaşık 16 milyon kız ve 16 yaşın altında 2,5 milyon kız her yıl gelişmekte olan bölgelerde doğum yapmaktadır.

İşte bu zihniyete sahip canlıların sebep olduğu sonuçlar raporda görülmektedir. Peki aynı araştırmaya göre yukarıdaki sonuçların önüne geçilmesi durumunda olabilecekler nelerdir?

Tahminlere göre evliliği 18 yaşından önce azaltılması sonrası, çocuk evliliklerinde %10’luk bir azalma, bir ülkenin anne ölüm hızındaki %70’lik bir düşüşe katkıda bulunabilir.

Bu gereksinim karşılanırsa, her yıl 2.1 milyon plansız doğum, 3.2 milyon kürtaj ve 5600 anne ölümü önlenebilir.

Dünya üzerinde birçok ülkede yapıcı bir önlem alınmadığından dolayı ne yazık ki bu rakamlar artmaktadır.

Birçok ülkede kültürel, dinsel yada geleneksel durumların etkisiyle ergen yaşta evliliğin önüne geçilmemektedir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Pedofiliyi bir yetişkinin bilerek ve bilmeyerek yaptığı, çocuğun sağlığını, fiziksel ve psikolojik gelişimini olumsuz yönde etkileyen davranışlar olarak tanımlanmıştır. Bu durumda çocuk evlilikler, çocuk istismarları bilimsel olarak Pedofili tanımına girmektedir.

Çocuk Gelinlerin Sebebi Pedofililer İnsan mı?

Ülkemizde çocuk evliliği oranı 2016 yılındaki TÜİK verilerine göre %4.6 olarak belirtilmiştir. Ancak bu veriler 16-17 yaş grubundaki kız çocuklarını kapsamaktadır. Dolayısı ile 16 yaşının altındaki kız çocuklarının evlilikleri ile ilgili resmi rakamlar olmadığı için net bir veri elde edilemiyor.

Çocuklarımızı korumalıyız!

Bu hastalıklı zihniyetteki canlılar neyi gerekçe gösterirse göstersin, bilinçlenip çocuklarımızı korumalıyız.

comments powered by Disqus